تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

در دنیای امروزی آشپزخانه ها بیشتر افراد مخصوصاً افراد شاغل بسیار از این دستگاه برای شستشوی ظروف برای آسانی کارها استفاده می کنند.

در آشپزخانه ها ی امروز ماشین ظرفشویی از ابزارهای مهم و ضروری تلقی خواهد شد و این دستگاه دارای پیچیدگی های بسیار می باشد.

در صورت مشاهده ی هر گونه ایراد بهتر است از افراد متخصص تعمیرفوری کمک گرفت تا عیب یابی به صورت دقیق صورت بگیرد و به قطعات دیگر آسیبی وارد نشود و در بازده زمانی کمی دستگاه را آمده به کار کند.

این دستگاه به دلیل بزرگی و سنگینی بسیار سخت است جا به جایش کنید بنابراین در زمان خرابی بهتر از افراد متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی بخواهید که در منزل آن را تعمیر کنند.

که البته بیشتر افراد این کار را انجام می دهند مگر اینکه ایرادش در منزل برطرف نشود و نیاز به تعمیرگاه داشته باشد.

ماشین ظرفشویی با برندهای متفاوتی در بازار موجود می باشد که یکی از برندهای معروف ال جی LG است که در زمان آسیب دیدگی بهتر است از افراد متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی که تجربه ی کافی دارند استفاده بشود.

زیرا مهارت بالا و استفاده از به روزترین دستگاه های تعمیراتی باعث ترمیم بدون نقص دستگاه شما خواهد بود.

قطعه ی فیوز حرارتی در ماشین ظرفشویی ال جی

فیوز حرارتی در واقع برای محافظت از برد الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته است، در زمان خرابی فیوز برق برد قطع خواهد شد و دستگاه ماشین ظرفشویی شما کلاً خاموش می شود.

در هر زمانی که با مشکل خاموشی دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی روبرو شدید بهتر است که این قسمت فیوز حرارتی تست بشود، در صورت نیاز به تعمیرات عمل تعمیر و یا در نهایت تعویض این قطعه صورت بگیرد.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی
تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

خراب شدن قطعه ی میکروسوئیچ در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

یک دلیل دیگر که در روشن نشدن دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی نقش دارد قطعه ی میکروسوئیچ می باشد، وظیفه ی این قطعه در بسته شدن درب دستگاه است و جلوگیری از نشت آب از دستگاه، که با انجام این کار برق برد کنترل وصل خواهد شد.

با بسته نشدن درب دستگاه این عملیات اجرا نخواهد شد و هر زمان هم که درب دستگاه کامل بسته نشود میکروسویئچ غیر فعال است و در صورت خراب شدن این قطعه برد کنترل برقی را دریافت نمی کند و در نتیجه دستگاه روشن نمی شود.

که برای برطرف کردن این عیب دستگاه بهتر است از متخصصین تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کمک گرفت.

صدمه دیدن قطعه ی المنت دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

همان طور که می دانید قطعه ی المنت دستگاه ماشین ظرفشویی از قطعات مهم در آن می باشد، این قطعه گرما را تولید کرده و در داخل دستگاه باعث گرم شدن آب دستگاه خواهد شد.

در نتیجه با وجود آب گرم ظروف به راحتی شسته شده و چربی ها ی مواد غذایی از روی آنها پاک می شود، خراب شدن این قطعه ی المنت در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی برنامه ی شستشوی دستگاه را دچار اختلال می کند و دستگاه شما نیاز به تعویض این قطعه را دارد.

علت نشتی آب در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

ممکن است که شما در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین ظرفشویی خود متوجه نشتی آب بشوید که بهتر است هر چه زودتر علت را جویا بشوید.

در اولین مرحله از بررسی باید درب دستگاه را باز کرده و لاستیک  دور درب را چک کرده و از سالم بودنش اطمینان پیدا کنید که فرسودگی وجود نداشته باشد، در صورت مشاهده کردن هر گونه فرسودگی در آن باید اقدام به تعویض نمود.

در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی همانند دیگر دستگاه های ماشین ظرفشویی دارای یک پمپ آب است احتمال دارد که در اثر استفاده و گذشت زمان لاستیک درزهای این پمپ دچار فرسودگی شده باشد.

و نشتی آب به وجود آمده که در صورت نمایان شدن این مشکل باید اقدامات لازم در جهت تعویض و یا تعمیرات را در اسرع وقت انجام بدهید.

تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی
تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی

انجام سرویس های دوره ایی در ماشین ظرفشویی ال جی

این دستگاه هم مانند دیگر وسایل نیاز به انجام سرویس های دوره ایی می باشد، با انجام دادن این کار می توانید به عمر مفید دستگاه بیفزایید و با بررسی قطعات و چک کردن آنها اگر قطعه ایی آسیب دیده باشد آن را کنترل کرده تا به بقیه ی قطعات آسیبی وارد نکند.

بهتر از در دستگاه خود از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی و مایع جلا دهنده برای شستشوی بهتر و ظروف کاملاً براق داشته باشید.

بهتر است از افرادی کمک بگیرید که دانش و مهارت کافی در جهت تعمیرات و بررسی مشکلات ماشین ظرفشویی ال جی دارند .

چرا ماشین ظرفشویی ال جی عمل تخلیه را به خوبی انجام نمی دهد؟

در زمانی که این مشکل نمایان شده است ایراد در قسمت پمپ تخلیه و پروانه ی آن و یا در نهایت ممکن است به خاطر شیلنگ تخلیه باشد که بهتر است پمپ تخلیه را تعمیرات و یا تعویض گردد.

با بررسی کردن شیلنگ تخلیه می توانید عیب را پیدا کنید ممکن است که تا خوردگی در طول شیلنگ به وجود آمده باشد.

یا در اثر مانعی انسداد ایجاد شده باشد که با برطرف کردن آن باید مشکل تخلیه کردن برطرف بشود در غیر این صورت اشکال در قسمتهای دیگر خواهد بود.

وجود صداهای ناهنجار در دستگاه ماشین ظرفشویی ال جی

اگر در زمان شستشوی ظروف متوجه صداهای ناهنجار شدید احتمال دارد که به خاطر مشکلات فن باشد ولی اگر این صداها بسیار با صدایش بلند تر باشد ایراد در موتور دستگاه خواهد بود.

 گاهی هم به خاطر حرکات بازوان اسپری کننده است که مانعی در مسیرشان قرار گرفته که با چک کردن و برطرف کردن مانع باید مشکل حل بشود.

البته قطعه ایی دیگر هم به نام بلبرینگ و کاسه نمد هم می تواند این مشکل را به وجود بیاورد که در صورت معیوب شدن باید از تکنسین های متخصص تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی بخواهید که این ایراد را برطرف کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا