تعمیر پکیج

تعمیر پکیج ال جی

تعمیر پکیج ال جی

دستگاه پکیج توانسته در دنیای کنونی جایگاه آبگرمکن برای تولید آب گرم مصرفی و همچنین جایگاه بخاری برای تولید گرما در منازل را بگیرد و به دلیل پیشرفت هایی که کرده افراد مصرف کننده از مشکلات کمتری بر خوردار باشند.

این دستگاه پکیج دارای برندهای متفاوتی است که یکی از این برندها ال جی می باشد.

قطعات این دستگاه به دلیل کار کردن بیش از حد و نوسانات برق، وجود نشتی آب و فرسوده شدن قطعات دستگاه در اثر گذشت زمان باعث خرابی دستگاه و کار افتادنش می شود که نیاز به کمک افراد ماهر تعمیرکار تعمیر پکیج دارد تا عیب آن را برطرف کند.

دستگاه پکیج به دلیل وجود استقلالی که هر واحد ساختمانی برای خود دارد و هر زمانی که بخواهد می تواند از دستگاه پکیج استفاده کند در بین افراد مصرف کننده محبوبیت بیشتر پیدا کرده است.

همچنین مصرف انرژی و سوخت این دستگاه بسیار کم است، برای نصب این دستگاه نیاز به فضای بزرگی نیست و در محیط کوچکی هم به راحتی قابل نصب می باشد.

به آسانی هر واحد می تواند دمای خانه را با توجه به خواسته خودشان تنظیم کنند و ایمنی این دستگاه بالا است و دارای دو سنسور دما و دود می باشد و در هر زمانی که در منزل حضور ندارید می توانید دستگاه پکیج را خاموش کرده و بعداً برای مصرف روشن کرد.

تعمیر پکیج ال جی
تعمیر پکیج ال جی

انجام سرویس های دوره ایی دستگاه پکیج ال جی

همان طور که می دانید بهتر است هر سال دو مرتبه این دستگاه ها را سرویس کنید که دارای عملکرد بهتری باشند.

سیستم این دستگاه به گونه ایی است که اگر به آن رسیدگی نشود مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری در آینده خواهید شد و با انجام سرویس ها می توانید از پرداخت این هزینه های گزاف جلوگیری به عمل آورید.

در زمان سرویس کردن دستگاه خدماتی مانند هواگیری دستگاه، اسید شویی دستگاه و شستشوی کامل دستگاه پکیج lg می باشد و اگر قطعه ایی دچار ایراد شده باشد با بررسی آن می توان تعمیر و یا تعویض را انجام داد تا به قطعات دیگر آسیبی وارد نکند.

 خراب شدن سنسور در دستگاه پکیج ال جی

دستگاه پکیج دارای دو مدل سنسور دود و حرارتی می باشد، عملکرد سنسور دود به این گونه ست که با افزایش دما و یا عملکرد نادرست دستگاه پکیج  را به دستگاه می شناساند که در واقع این کار قطعه ی سنسور دود می باشد و باعث بالا رفتن ایمنی دستگاه خواهد شد.

سنسور حرارتی در دستگاه پکیج ال جی درجه حرارت مبدل را کنترل کرده و با بالا رفتن دمای لوله ها بیش از حد معین شده اطلاعات لازم را به دستگاه برای خاموش شدن می دهد.

با خراب شدن سنسور حرارتی دستگاه به درستی کار نخواهد کرد و شعله خاموش نشده و خطراتی را به همراه خواهد داشت، بهتر است برای تعمیر پکیج ال جی از افرادی که دارای مهارت بالایی دارند کمک بگیرید تا رفع مشکل بشود.

خاموش شدن دستگاه پکیج ال جی

ممکن است در زمان استفاده کردن از دستگاه پکیج ال جی متوجه بشوید که دستگاه شما به طور مکرر در حال خاموش شدن باشد که علتش می تواند به خاطر نبود فشار آب در حد استاندارد باشد.

همچنین دلایلی مانند سوئیچ آسیب دیده و یا وجود نشتی آب باعث صدمه زدن به دستگاه پکیج خواهد بود که بهتر است زودتر شناسایی بشود و ایراد دستگاه را برطرف کرد و تعمیر پکیج ال جی انجام شود.

تعمیر پکیج ال جی
تعمیر پکیج ال جی

سرد شدن آب دستگاه پکیج ال جی

هر گاه با سرد شدن آب گرم دستگاه پکیج روبرو شدید می تواند عوامل متعددی دخالت داشته باشد از جمله فشار گاز، خراب شدن سنسور حرارتی، ایراد در پیدایش گاز ورودی، رسوب گرفتن مبدل در اثر وجود سختی آب که باعث سرد شدن آب میشود که باید علتها را بررسی کرد تا بتوان عیب دستگاه را برطرف کرد و قطعه ی آسیب دیده را تعویض نمود.

مواقعی که فشار آب در دستگاه پکیج ال جی تنظیم نمی باشد!

برای عملکرد مناسب دستگاه پکیج بهتر است که فشار آب را کنترل کرده زیرا در اثر نامتناسب بودن فشار آب و تنظیم نبودنش اختلال ایجاد شده، در زمان کاهش فشار بهتر است که برای حل این مشکل آب بیشتری را به درون مخزن دستگاه پکیج هدایت کنید.

یک قطعه در این دستگاه پکیج وجود دارد که به آن شیر پر کن می گویند که در زیر پکیج قرار دارد که برای بالا بردن فشار دستگاه این شیر را باز کرده تا فشار آب بین 1،1.5 قرار بگیرد و بعد دوباره شیر را باید ببندید.

این فشار دستگاه باید همیشه در این حد مشخص شده باشد و در صورتیکه بالا و یا پایین قرار دارد بهتر است آن را تنظیم نموده تا اشکالی در عملکرد سیستم پیش نیاید.

چرا دستگاه پکیج ال جی صدای اضافی تولید می کند؟

گاهی در زمان مصرف از این دستگاه گرمایشی متوجه صداهای ناهنجار می شوید، زیرا در بیشتر موارد این دستگاه در حالت عادی صدای کمی دارد ولی به طور کامل سایلنت نمی باشد.

اگر در دستگاه پکیج ال جی متوجه صداهای تق تق شدید احتمالاً دچار ایراد شده است، کم کم این صدای تق تق به صداهای بلند تبدیل می شود.

علت این صداها می تواند به خاطر وجود حباب و یا هوا در داخل مخزن دستگاه پکیج باشد و همچنین وجود رسوبات در درون لوله های دستگاه پکیج که این مشکل را به وجود آورده است که بررسی توسط متخصصین تعمیر پکیج ال جی می توانید این ایراد را برطرف نمایید.

داغ شدن آب خروجی از دستگاه پکیج ال جی به چه علت است؟

همان طور که می دانید دستگاه پکیج دارای دو مدل سنسور می باشد که یکی از آنها برای حس کردن مقدار دمای آب است که این سنسور دما ترموستات نام دارد.

از وظایف این قطعه تنظیم کردن دمای دستگاه پکیج است و این مقدار دما که مشخص بشود آن را به برد الکتریکی می فرستد ولی در زمانی ترموستات خراب باشد دمای دستگاه پکیج تنظیم نمی باشد یا بیش از حد لازم سرد و یا گرم خواهد بود.

چرا دستگاه پکیج ال جی روشن نمی شود؟

در زمانی که دستگاه پکیج شما روشن نمی شود، باید مواردی نظیر خراب شدن برد، صدمه دیدن جرقه زن، آسیب دیدن میله ی یون و در نبود برق و انسداد در شیر کنترل گاز می تواند در روشن نشدن دستگاه پکیج شما نقش داشته باشد که باید علت را جویا شد و عیب دستگاه را برطرف نمود.

بهتر است که همیشه لوله دودکش دستگاه را بررسی کرد، اتصالات و و لوله ی گاز را چک کرده تا اگر ایرادی در سیستم وجود دارد آن را برطرف کنید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا