تعمیر ماشین لباسشویی

آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی

در مقاله آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی شما را با این تنظیمات آشنا می کنیم. انجام شدن تنظیمات برنامه شستشو در ماشین لباسشویی ال جی و به اجرا در آمدن این فرایند خیلی بسیار به عملکرد قطعه ایی به نام تایمر در ماشین لباسشویی ال جی وابسته می باشد و در هر زمان این قطعه با مشکلاتی روبرو بشود شما می توانید با کارشناسان تعمیر فوری ارتباط برقرار نمایید.

مشخصهٔ بارز این قطعه این است که ایرادات آن به راحتی قابل شناسایی و در زمان مناسب قابل تعمیر و یا تعویض می باشد، قابل ذکر می باشد با ضرورت بالای این قطعه که بر روند کار دستگاه موثر واقع می شود، مقاله زیر به بررسی عملکرد تایمر ماشین لباسشویی ال جی و رفع ایرادات تایمر ماشین لباسشویی ال جی می پردازد.

آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی

قطعهٔ مهم در ماشین لباسشویی ال جی را می توان همین تایمر را نام برد، که عملکردش در این دستگاه به این گونه می باشد، به کنترل کننده برنامه شستشو معروف است.

قابل توجه می باشد که کیفیت کار این قطعه به نحوه عملکرد قطعاتی مانند تایمر موتور، میکروسوئیچ و هیدرواستات بسیار زیاد بستگی دارد.

معایب قطعهٔ تایمر ماشین لباسشویی ال جی سبب شده که کنترل سطح آب و چرخه آب و چرخه تخلیه با مختل کردن روبرو باشد، اکثریت موانع اختلالات عملکرد این دستگاه مانند تخلیه دیرهنگام آب یا تخلیه زود هنگام به دلیل صدمه دیدن تایمر یا وجود نقص در عملکرد این قطعه ایجاد می شود.

نحوه عیب یابی تایمر ماشین لباسشویی ال جی این می باشد که در ابتدای امر مشخص کنید که کدام قطعات عامل خرابی آن قطعه هستند، تعمیر و تعویض کلید و میکرو سوئیچ، تعمیر موتور، تعمیر یا تعویض هیدرواستات و تعمیر دکمه تایمر روش های اصلی تعمیر قطعه مورد نظر می باشد.

آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی
آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی

گروه فعال تعمیر فوری ماشین لباسشویی ال جی در محل بعد از دریافت آدرس شما و بررسی قطعات ذکر شده، نسبت به تعمیر و تعویض هر یک از آنها اقدامات لازم را انجام می دهد.

اگر با این روش ها مشکل حل نشد، تعویض تایمر ماشین لباسشویی ال جی در دستور کار قرار می گیرد، با توجه به استفاده از قطعات اورجینال می توانید مطمئن باشید که عملکرد ماشین لباسشویی همانند قبل خواهد شد و به روزهای ابتدایی باز می گردد و دیگر مشکلی در عملکرد تایمر آن را مشاهده نمی کنید.

ما می توانیم تایمر شستشوی شما را بر اساس زمان شستشوی دلخواه شما تنظیم کنیم تا این دستور را به دستگاه بدهیم تا کار خود را به پایان برساند، حتی الامکان در توان شما می باشد که زمانی را به عنوان تاخیر بین شستشو در مدل ها معین نمایید.

به طور عمومی بعد از تنظیم تایمر ماشین لباسشویی، زمان باقی مانده برای اتمام شستشو بر روی تایمر یا روی صفحه نمایش داده می شود از کارهای برتر و قابل توجه این می باشد که برای اینکه بدانید چگونه تایمر ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید.

این است که ابتدا اطلاعاتی را در مورد ظرفیت ماشین لباسشویی چند کیلو است زیرا ماشین لباسشویی های دارای ظرفیت 6،7،8،9 یا 10 کیلو می باشند و سپس مارک آن، مهم هستند، به طور کلی، برای آگاهی از نحوه تنظیم تایمر ماشین لباسشویی مواردی مانند:

مدل دستگاه ظرفیت آن مقدار و نوع لباس زمان مورد علاقه باید به برند و مدل دستگاه تان، اطلاع داشتن از ظرفیت دستگاه، مقدار میزان لباس و جنس آنها، مدت زمانی که مد نظر می باشد، کیفیت شوینده را در نظر داشته باشید.

هنگامی که اطلاع ندارید تایمر ماشین لباسشویی را چگونه تنظیم کنید و برنامه ای که با زمان مورد نظر ما مطابقت ندارد شروع به اجرا می کند، نمی توانید برنامه شستشو را در وسط برنامه تغییر دهید.

 بر طبق این موارد شما نوع برنامه مناسب برای شستن لباس های خود را می دانید، باید تایمر را روی زمان و برنامه دلخواه تنظیم کنید و سپس با زدن دکمه استارت دستگاه را روشن کنید.

اگر تایمر بین کارها نچرخد، احتمال خرابی آن وجود دارد، برای بررسی بیشتر و در صورت لزوم جایگزینی باید تعمیر کاران تماس بگیرید.

علائم خراب شدن تایمر ماشین لباسشویی ال جی

تایمر ماشین لباسشویی شامل قطعات متفاوتی می باشد که در مواقع نمایان شدن نقص در آنها، عملکرد صحیح ماشین با وقفه مواجه می شود.

مثلاً، در اکثر ماشین لباسشویی ها یک میل بادامک چرخشی وجود دارد که وظیفه فعال کردن کنتاکت تایمر را بر عهده دارد.

قطعهٔ بادامک با ایجاد این برخورد سبب شده دستگاه از برنامه شستشو وارد برنامه شستشو یا از برنامه آبکشی به حالت خشک کن شود یعنی تغییر برنامه بدهد.

 برخی اوقات شل شدن میل بادامک در اثر گذشت زمان و همچنین لرزش های مکرر طبیعی در دستگاه باعث از کار افتادن تایمر می شود.

در این در این زمان است که میل بادامک دیگر نمی تواند کنتاکت های الکتریکی را فعال کند و تمامی عملکردهای دستگاه غیرفعال می شود.

مورد دیگری که سبب خرابی تایمر شده، تکرار بیش از حد یک مرحله در فرآیند شستشو می باشد، هنگامی که تایمر صدمه می بیند، امکان دارد ماشین لباسشویی در طول برنامه گیر کند و از پیشروی به مرحله بعدی شستشو خودداری کند.

احتمال دارد که ماشین لباسشویی ساعت ها در همان حالت شستشو باقی می ماند.

اگر تایمر ماشین لباسشویی شما مکانیکی است و دارای دسته در پنل جلویی ماشین است و ماشین بیش از قبل در حالت شستشو قرار دارد.

به حرکت دسته دقت کنید اگر نمی توانید حرکت چرخشی این اهرم را به وضوح ببینید وقت آن رسیده است که ماشین لباسشویی ال جی را تعمیر کنید و از خدمات تخصصی تعمیر فوری متخصص در رفع ایراد این ماشین استفاده کنید.

مورد دیگری خاموش شدن کامل دستگاه می باشد که گاهی اوقات، دستگاه احتمال دارد به درستی شروع به کار کند، اما در نیمه راه در مرحله شستشو، آبکشی یا حتی خشک کردن متوقف می شود.

البته در دستگاه هایی که تایمر آنها کار می کند ممکن است بین این مراحل چند دقیقه وقفه ایجاد شود اما معمولاً فاصله نباید زیاد باشد.

آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی
آموزش تنظیم تایمر ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی ال جی در منزل

 با توجه به خدمات تعمیر در منزل تعمیر فوری دیگر نگران خراب شدن قطعهٔ تایمر ماشین لباسشویی خود نباشید این کادر فعال خیلی زود با اطلاع رسانی شما در منزل آمادهٔ خدمت رسانی هستند.

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی ال جی در محل

با خراب شدن قطعهٔ تایمر ماشین لباسشویی ال جی می توانید از خدمات تعمیر در محل تعمیر فوری استفاده کنید فقط کافی است با کارشناسان تعمیر فوری تماس حاصل کنید تا در محل حضور پیدا کرده و عملیات را برای شما اجرا بکنند.

هزینه تعمیر تایمر ماشین لباسشویی ال جی

زمانی که این قطعه تایمر دچار اختلال شده و نیازمند تعمیرات بشود هزینهٔ متفاوتی بین تعمیرات و یا تعویض این قطعه وجود دارد زیرا احتمال دارد که بتوان با تعمیر این ایراد را برطرف نمود.

ولی گاهی این قطعه بسیار صدمه دیده و قابلیت تعمیر را ندارد و ملزم به تعویض این قطعه خواهید بود که با هزینه های ایاب وذهاب متخصصین تعمیر فوری و خدمات ارائه شده می توانید هزینهٔ تعمیرات را محاسبه نمود.

کلام آخر

همان طور که در متن بالا متوجه شدید که قطعهٔ تایمر در ماشین لباسشویی ال جی کارایی بسیار در عملکرد این دستگاه دارد و احتمال دارد در حین کار کردن با ماشین لباسشویی ال جی اختلالی در عملکرد این قطعه را مشاهده کنید.

به همین منظور توصیه شده که طلب در خواست تعمیرات را از متخصصین تعمیر فوری بکنید زیرا زود هنگام برای اجرای درخواست تان آماده می شوند و هر گونه اقدامی را برای تعمیرات انجام خواهند داد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا