تعمیر قهوه ساز

راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز

بسیاری از افراد علاقه زیادی به مصرف روزانه قهوه دارند و از دستگاه قهوه ساز استفاده می کنند، یکی از دلایل خرابی قهوه ساز ها تمیز نکردن آن ها است، که منجر به آسیب دستگاه می شود بنابراین باید به تمیز کردن دستگاه توجه زیادی داشت.

ما در این مقاله راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز در اختیار شما قرار می دهیم، که شامل شستشو اجزای مختلف قهوه سار، شستشو انواع قهوه ساز و شستشو قهوه ساز با سرکه می باشد.

راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز

در صورتی که به قهوه علاقه مند هستید باید بدانید که مراقبت از دستگاه قهوه ساز اهمیت زیادی دارد، زمانی که داخل دستگاه قهوه ساز رسوب وجود داشته باشد به دستگاه آسیب وارد می شود و طمع قهوه تغییر می کند، بنابراین اگر می خواهید یک قهوه و یا اسپرسو عالی میل کنید باید قهوه سازتان را تمیز کنید، که این تمیز کردن شامل تمیزی روزانه و سالیانه می باشد.

در صورتی که قهوه سازتان را ه صورت سالانه تمیز کنید و رسوب زدایی انجام دهید به احتمال زیاد با مشکلاتی مانند مسدود شدن و نشتی مواجه خواهید شد بنابراین تمیز کردن روزانه را پشت گوش نیندازید، مهم ترین کار برای پایین آوردن احتمال خرابی قهوه ساز تمیز کردن آن و رسوب زدایی آن است.

راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز
راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز

طرز تمیز کردن اجزای مختلف دستگاه اسپرسوساز و رسوب زدایی آن

همان طور که گفته شد شستشوی اجزای قهوه ساز امری ضروری است، که باید مجرای آب دستگاه به خوبی شسته شود، هد گروپ ها تمیز شوند.

طریقه جرمگیری قهوه ساز با استفاده از سرکه

برای تمیز کردن قهوه می توان از سرکه استفاده کرد، ابتدا ظرف قهوه را تا نیمی با آب پر می کنیم، سپس دستگاه را روشن می کنیم تا آب به جوش آید، یک لوان سرکه را با آب ترکیب می کنیم، به  دقیقه می گذاریم به جوش آید، سپس فیلتر دستگاه را جدا کرده و به خوبی می شوییم، مجدد فیلتر را به دستگاه وصل کرده و می گذاریم تا آب بجوشد و دم بکشد، سپس پارچ را خارج می کنیم و آب را خارج می کنیم و مجدد با آب پر می کنیم و می گذاریم بجوشد تا ردی از سرکه باقی نماند.

تمیز کردن قهوه ساز های مختلف

همان طور که گفته شد تمیز کردن منظم قهوه ساز امری ضروری است این امر در همه قهوه ساز ها صدق می کند، همه قهوه ساز ها از ایروپرس گرفته تا اسپرسو ساز ها باید به خوبی تمیز شوند.

راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز
راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز

تمیز کردن قهوه ساز ایروپرس

بعد از خالی کردن قهوه در پوش فیلتر را باز کنید و پیستون را به پایین فشار دهید تا پوک قهوه خالی شود، سپس قطعات مختلف ایروپرس را جدا جدا با اسفنج نرم و مایع بدون بو شستشو دهید، در پوش دستگاه را ماهی یک بار تمیز کنید تا همه جرم ها و روغن ها از بین روند.

تمیز کردن دریپر های چکه ای

این دستگاه به راحتی تمیز می شود، تنها با استفاده از اسفنج و مایع خنثی می توانید داخل و خارج آن را تمیز کنید.

تمیز کردن فرنچ پرس

پودر قهوه را که داخل دستگاه است می توانید با یک قاشق خارج کنید و یا آب بگیرد، تا نیمی آب گرم پر کنید و چند قطره مایع بدون بو بریزید و پستون را چند بار فشار دهید، با اسفنج و یا برس به همراه آب داغ بشویید، در صورتی که مصرف قهوه تان زیاد است بهتر است فیلتر دستگاه را ماهی یکبار بشویید برای شستن فیلتر می توانید از جوش شیرین استفاده کنید.

تمیز کردن روزانه قهوه ساز

بعد از اینکه از قهوه ساز استفاده کردید، دستگاه را یکبار روشن کرده تا مقداری آب از هد گروپ خارج شود، سپس فرچه مخصوص تمیز کردن هد گروپ را  روی آن بکشید و در آخر دستمالی نرم تمیز روی هد گروپ و اطرافش بکشید.

تمیز کردن ماهیانه یا سالانه دستگاه قهوه ساز

بسته به کیفیت آب مصرفی تان و میزان استفاده شما از قهوه ساز باید دستگاه تمیز شود، اما در کنار تمیز کردن روزانه ماهیانه هم باید قهوه ساز تمیز شود همچنین سالیانه هم باشد این کار را انجام داد، به این صورت که مخزن را با آب پر می کنیم و ماده شوینده اضافه می کنیم، سپس دستگاه را روشن کرده و یک شات اسپرسو از هد گروپ خارج می کنم.

راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز
راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز

سخن پایانی

در این مقاله تعمیر فوری راهنمای صفر تا صد تمیز کردن قهوه ساز را در اختیار شما قرار دادیم امیدوارم برای شما مفید بوده باشد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا