تعمیر پکیج

علت سرد و گرم شدن پکیج چیست؟

پکیج یک نوع سیستم گرمایشی است که از آن برای گرم کردن محیط و گرم کردن آب استفاده می شود، علت سرد و گرم شدن پکیج چیست؟ جرم گرفتن مبدل پکیج، خرابی سنسور آب گرم، نوسان فشار آب ورودی و نوسان دمای آب خروجی،  خرابی فلو سوئیچ پکیج، خرابی سنسور دما پکیج، فشار کم آب، خرابی سنسور فن پکیج و زیاد بودن فشار آب سرد است در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید ادامه مقاله تعمیر فوری را مطالعه کنید.

علت سرد و گرم شدن پکیج چیست؟

در ادامه می خواهیم دلایلی که باعث سرد و گرم شدن پکیج می شود را نام ببریم و علت سرد و گرم شدن پکیج را بررسی کنیم، دلایل مختلفی وجود دارند که علت سرد و گرم آب پکیج  هستند که باید همه این دلایل را مورد بررسی قرار دارد و در صورت لزوم تعمیرات را انجام داد.

علت سرد و گرم شدن پکیج
علت سرد و گرم شدن پکیج

جرم گرفتن مبدل پکیج

رایج ترین علت سرد و گرم شدن پکیج جرم گرفتن مبدل پکیج است به خصوص در پکیج های تک مبدل این مشکل بیشتر است، با توجه به میزان رسوب آب هر چند وقت یک بار باید رسوبات مبدل را از بین برد و رسوب زدایی را انجام داد، برای اینکه این مشکل بر طرف شود باید هر دو سال یک بار مبدل حرارتی پکیج توسط یک تعمیرکار حرفه ای با استفاده از اسید تمیز شود تا جرم های آن گرفته شود.

خرابی سنسور آب گرم

دیگر علت سرد و گرم شدن پکیج می تواند خرابی سنسور آب گرم پکیج باشد، یکی از قطعات اصلی و مهم پکیج که وظیفه گرم کردن آب ورودی پکیج را دارد سنسور آب گرم است، در صورت خرابی این قطعه ممکن است با مشکل سرد و گرم شدن پکیج مواجه شوید.

نوسان فشار آب ورودی و نوسان دمای آب خروجی

علت سرد و گرم شدن پکیج می تواند نوسان فشار آب مصرفی باشد، که دو دلیل اصلی دارد، اول اینکه پمپ تنظیم نیست و دوم اینکه منبع انبساط پمپ تحت فشار ساختمان باد نداشته باشد.

 خرابی فلو سوئیچ پکیج

یکی از مشکلات در پکیج های تک مبدله خرابی فلو سوئیچ است، وظیفه این قطعه این است که باز شدن آب را به برد اعلام می کند، بنابراین در صورت خرابی این قطعه آب گرم نمی شود.

علت سرد و گرم شدن پکیج
علت سرد و گرم شدن پکیج

خرابی سنسور دما پکیج

سنسور دما پکیج دمای پکیج را تشخیص می دهد، در صورت که دمای آب کمتر از میزانی که تنظیم شده روی برد باشد سیستم گرما زا پکیج روشن می شود، زمانی که سنسور دما خراب باشد دما اشتباه به برد اعلام می شود و در نتیجه با مشکل سرد و گرم شدن پکیج مواجه می شوید.

فشار کم آب

در صورتی که فشار آبی که وارد پکیج می شود کم باشد حرارت آب با سرعت بالا می رود و ترمیستور آب گرم مصرفی فرمان قطع شعله پکیج را می دهد، این کار به صورت مداوم تکرار می شود و یک علت سرد و گرم شدن پکیج است.

خرابی سنسور فن پکیج

یکی از علت های سرد و گرم شدن پکیج خرابی سنسور فن آن است، به این صورت که سنسور فن فرمان اشتباه می دهد و با روشن شدن شعله سنسور فن فرمان قطع می دهد و این روند تکرار می شود.

زیاد بودن فشار آب سرد

از اصلی ترین علت سرد و گرم شدن پکیج نوسان فشار آب ساختمان است، که در بیشتر مواقع دلیل آن مشکل در پمپ آب ساختمان یا عدم تنظیم آن است.

علت سرد و گرم شدن پکیج
علت سرد و گرم شدن پکیج

کلام پایانی

در این مقاله علت های سرد و گرم شدن پکیج را نام بردیم و آن ها را بررسی کردیم، برای رفع این مشکل بهتر است از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید، امید وارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا