دسته‌بندی نشده

بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان چیست؟

برای بررسی این موضوع باید به معادن مختلف و سنگ هر یک بپردازیم. از آنجایی که جنس تراورتن بهترین سنگ برای نما به شناخته می شود بنابراین صحبت برای جنس سنگ در میان نیست و از بین صدها معدن تراورتن قصد داریم بهترین آن ها را معرفی کنیم. نکته اینجاست که سنگ خوب همیشه سنگ گران نیست و رنگ سنگ قیمت نهایی آن را مشخص می کند. به بیان ساده تر بهترین سنگ شکلاتی یک سوم سنگ سفید قیمت دارد و این به معنای جنس و کیفیت خوب و بد سنگ نیست.

پس ما در کالاساخت سنگ ها را بر اساس رنگ و سپس معدن آن ها قیمت گذاری می کنیم. ارزان ترین سنگ تراورتن شکلاتی ها هستند، بعد آن کرم ها قیمت متوسط داشته و در نهایت سنگ های سفید هستند که قیمت بالاتری نسبت به همه دارند. در این متن به معرفی بهترین سنگ های تراورتن نما می پردازیم و بر اساس رنگ بندی که دارند آن ها را دسته بندی می کنیم.

بهترین سنگ شکلاتی که می توانیم برای نما استفاده کنیم؟

سنگ کاشان

یکی از بهترین سنگ های شکلاتی برای نما از معدن کاشان استخراج می شود. سنگ این معدن دارای تخلخل استاندارد و تراکم خوبی بوده و در انواع شرایط آب و هوایی می تواند به اجرا درآید. سنگ معدن کاشان در انواع رنگ های شکلاتی، عسلی و کرم دیده می شود.

بهترین سنگ برای نما
بهترین سنگ برای نما

سنگ دهشیر

یکی دیگر از معادن معروف و به نام در بین سنگ های شکلاتی از آن معدن دهشیر است. این معدن از توابع استان یزد بوده و نسبت به سنگ خود معدن یزد جنس و کیفیت نسبتا بهتری دارد. زمینه رنگی شکلاتی و قد و پای بلند در پلاک های دهشیر از ویژگی های خوب و منحصر بفرد این سنگ می باشد.

سنگ یزد

یکی از معروف ترین و البته بزرگترین معادن سنگ کشور از آن یزد است. این معدن دارای ده ها سینه کار استخراجی متفاوت است که هر یک دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. برخی از این سینه کارهای استخراجی کیفیت سنگ خوبی دارند و در انواع آب و هوای متفاوت می توانیم از آن سنگ استفاده ببریم.

بهترین سنگ کرم که می توانیم برای نما استفاده کنیم؟

سنگ حاجی آباد

بدون شک بهترین سنگ کرم رنگ ایران از آن معدن حاجی آباد است. زمینه رنگی این سنگ می تواند کرم و کرم روشن باشد و از نظر جنس، کیفیت و ماندگاری نیز فوق العاده محسوب می شود. نکته مهم این است که سنگ نمای حاجی آباد دارای قیمت بالاتری نسبت به تمامی سنگ های کرم دیگر است. همین موضوع متاسفانه موجب شده است که سنگ دیگر معادن را به نام حاجی آباد و با قیمت های فضایی در بازار شاهد باشیم.

سنگ دره بخاری

یکی دیگر از بنام ترین سنگ های کشور متعلق به معدن دره بخاری می باشد. جنس و کیفیت این سنگ تضمین شده است و می توانیم در انواع نمای ساختمان از دره بخاری استفاده نماییم. تناژ رنگی سنگ نمای دره بخاری می تواند از شکلاتی، کرم و کرم روشن متشکل شده باشد.

سنگ طرق

اصفهان چندین معدن مختلف در تراورتن ها دارد که معروف ترین و بهترین آن ها سنگ نمای طرق می باشد. سنگ تراورتن طرق اصفهان در دسته سنگ های مطمئن و تضمین شده برای نما قرار دارد که در رنگبندی کرم، بژ، نسکافه ای و کرم روشن دیده می شود. قیمت سنگ طرق در مقایسه با جنس و کیفیتی که دارد در حال حاضر فوق العاده است.

بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان چیست؟
بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان چیست؟

سنگ تکاب

سنگ تراورتن تکاب که از معادن شمال غربی کشور استخراج می شود نیز به عنوان یکی از بهترین سنگ های نما شناخته می شود. در استان اصفهان و دیگر استان ها شاهد تولید و فرآوری این سنگ تراورتن خوب و مناسب برای نما هستیم. طیف رنگ سنگ تکاب از شکلاتی و نسکافه ای شروع می شود و تا کرم و کرم روشن پیش می رود.

سنگ ورتون

سنگ ورتون نیز از معادن استان اصفهان می باشد. در سورت های کرم و کرم روشن این سنگ می توانیم نمای فوق العاده را داشته باشیم. نکته اینجاست که این معدن مانند دیگر معادن نام برده شده برند نشده است و از همین رو قیمت فوق العاده پایین تر و مناسب تری نسبت به دیگر سنگ ها دارد. بنابراین سنگ ورتون اصفهان که با نام تراورتن اصفهان نیز شناخته می شود به عنوان بهترین سنگ نمای ارزان قیمت و البته مطمئن ترین شناخته می شود.

بهترین سنگ سفید که می توانیم برای نما استفاده کنیم؟

سنگ عباس آباد

بدون شک نام این سنگ معروف را همگی شنیده ایم. سنگ تراورتن عباس آباد معروف ترین سنگ تراورتن ایران است که شهرت جهانی نیز دارد. سورت های بسیار متنوعی از این معدن سنگ استحصال می شود که سفید آن زیباترین سنگ کشور و البته گران ترین آن شناخته می شود. نکته اینجاست که قیمت سنگ عباس اباد نسبت به تمامی سنگ های دیگر بالاتر است و این موضوع باید در تشخیص سنگ اصل و سنگ فیک مشخص شود.

 سنگ ابیانه

سنگ تراورتن ابیانه نیز یکی از بهترین سنگ های سفید رنگ برای نما محسوب می شود. از نظر جنس و کیفیت نسبت به عباس آباد کمی پایین تر است اما از نظر قیمت می توان گفت یک دوم و حتی یک سوم قیمت را داراست. بنابراین اگر به دنبال سنگ نمای سفید قیمت مناسب هستید، معدن ابیانه بهترین انتخاب تلقی می شود.

سنگ حاجی اباد، دره بخاری، طبس، همدان، طرق  و تکاب نیز در برخی از سورت های سوپر ممتاز دارای زمینه رنگی سفید هستند. هر کدام از این معادن سنگ در رنج قیمت و سورتی که دارند می توانند به عنوان بهترین سنگ نما مشخص شوند.

کلام آخر

در این متن سعی داشتیم بهترین های سنگ تراورتن کشور را معرفی کنیم.

حال در این میان چشم انداز کالاساخت این است که بتواند سنگ طبیعی ساختمانی را به سراسر کشور ارسال نماید. در کالاساخت باور داریم که خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند فروشگاه معتبری است که بتواند محصولات را با بهترین کیفیت، کمترین قیمت و در کوتاه ترین زمان برای مشتریان خود ارسال کند. یکی از بزرگترین دغدغه ها برای خرید غیر حضوری سنگ، امکان برگشت محصول است که در کالاساخت این دغدغه بطور اصولی رفع شده است و امکان بازگشت کالا وجود دارد. این موضوع می تواند دست ما را برای خرید اینترنتی سنگ باز بگذارد. همچنین حضور مشاوران با تجربه در این مجموعه می تواند راهنمای صادق و کاملی باشد که بتواند کاربری درست و اشتباه هر سنگ را به شما نشان دهد. ما می توانیم هر سنگ ساختمانی را بدون واسطه مستقیم از کارخانه به پروژه ارسال داشته باشیم و از نظر کیفیت، سالم کار کردن و نازل ترین قیمت می توانیم در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان مدعی باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا