تعمیر ماشین لباسشویی

آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی

هر زمان که شما مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی را پیدا کردید، مقاله آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی با دانستن دلایل این مشکل به شما در حل آن کمک می کند، احتمال دارد که برای تان این اتفاق افتاده باشد که پس از پایان فرایند شستشو، درب دستگاه باز نمی شود و قفل می شود.

در این لحظه بسته باید در گام ابتدایی دنبال علت پیدایش این ایراد باشید و پس از یافتن علت قفل شدن می توانید به اقداماتی را برای رفع مشکل مشغول بشوید، در بیان مطالب به شما می گوییم وقتی درب ماشین لباسشویی ال جی قفل است چه کاری انجام دهید.

در صورتی که با راهکارهای ارائه شده مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی برطرف نشد، می توانید برای راهنمایی تخصصی تری با واحد تعمیر فوری ماشین لباسشویی ال جی تماس حاصل کنید.

آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی
آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی

آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی های اتوماتیک در هر برندی که باشد از جمله ماشین لباسشویی ال جی به گونه ای کار می کنند که درب ماشین تا پایان فرایند شستشو باز نشود.

قطعهٔ میکروسوئیچ در این مدل ها موظف بوده تا کنترل باز و بسته شدن درب را بر عهده بگیرد و در صورت عدم کارکرد صحیح احتمال دارد که درب ماشین لباسشویی قفل شود.

ولیکن جدای از آن عوامل دیگری نیز وجود دارد که در باز شدن درب ماشین لباسشویی در پایان فرایند شستشو مانع می شود.

در زیر مهمترین دلایل قفل درب ماشین لباسشویی ال جی را معرفی می کنیم:

  • مورد اول اینکه چرخه شستشو را تمام نمی کند، برجسته ترین دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی این است که چرخه شستشو هنوز به پایان نرسیده است، در این حالت تا زمانی که آب در دستگاه وجود دارد آب تخلیه نمی شود و درب آن باز نمی شود.

راه کار برای رفع این ایراد این است که در این شرایط باید چرخه شستشو را دوباره تنظیم کنید تا فرآیند تخلیه آب کامل شود، اگر با انجام دادن این راه ایراد برطرف نگشت ممکن است که مشکل انسداد در مسیر آب باشد و مرحله تخلیه در ماشین لباسشویی به طور صحیح صورت نگرفته است، مشکل را می توان با اقداماتی مانند تعویض یا تمیز کردن فیلترها حل کرد.

  • مورد دوم می تواند خرابی قفل درب ماشین لباسشویی این باشد که قفل درب ماشین لباسشویی ال جی گاهی به دلیل معیوب شدن و آسیب این قطعه، قفل درب این وسیله کار نمی کند.

تمامی ماشین های لباسشویی مجهز به یک قفل یا میکرو سوئیچ هستند که موظف می باشد در حین کارکردن ماشین درب دستگاه را بسته نگه دارد و درب باز نشود، در صورتی که قفل معیوب بشود، درب ماشین لباسشویی ال جی پس از اتمام کار بسته نمی شود یا قفل نمی شود.

برای رفع این ایراد راه کار درست این است که باید قفل درب ماشین لباسشویی را غیر فعال کنید برای همین منظور می توانید از قفل دستی استفاده کنید.

جایگاه قرار گرفتن این ضامن زیر قفل یا در قسمت مواد تمیز کننده قرار گرفته است، یاد آور می شویم که پس از باز شدن درب ماشین لباسشویی ال جی، باید اقدام به تعویض و یا تعمیر قطعهٔ میکروسوئیچ کرد.

  • مورد دیگر قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی می تواند ایراد در قطعهٔ سوئیچ فشار ماشین لباسشویی ال جی خراب یا مشکل دارد، سوئیچ فشار آسیب دیده یا بسته شدن سیستم فشار باعث قفل شدن درب ماشین لباسشویی می شود.

با توجه به این شرایط احتمال دارد که آب از پمپ تخلیه خارج شده باشد، ولیکن درب ماشین همچنان قفل می شود زیرا سوئیچ فشار معیوب است و هوا توانسته مانع از باز شدن قفل درب شود، با ریست کردن سوئیچ فشار را می توان دوباره تنظیم کنید، درب باز می شود.

نکتهٔ دیگر این است که با قدری تحمل احتمال دارد که این ایراد برطرف گردد و باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید، پس از چند دقیقه که اجازه بدهید با خاموش کردن سبب خنک شدن قفل بشوید در را می توانید باز کنید.

  • مورد دیگر علت قفل و باز کردن درب ماشین لباسشویی ال جی قفل حرارتی است که این قفل در ماشین لباسشویی هنوز چرخهٔ کارش به پایان نرسیده است، عملکرد قفل حرارتی به این گونه می باشد که حدود دو دقیقه پس از اتمام عملیات شستشو همچنان باز نمی شود.

راه کار رفع این ایراد به گونه ایی است که ماشین لباسشویی را خاموش کنید و اجازه دهید قفل حدود پنج دقیقه خنک شود و سپس سعی کنید درب ماشین لباسشویی را باز کنید، این امکان وجود دارد که قفل حرارتی گیر کرده باشد، در این صورت به قسمت زبانه درب ماشین ضربه بزنید تا قفل باز شود.

  • مورد دیگر قفل شدن درب ماشین لباسشویی می تواند به علت گرم شدن بیش از حد مدارهای ماشین لباسشویی باشد، بعضی مواقع به خاطر استفاده طولانی مدت از ماشین لباسشویی، مدارهای دستگاه بیش از حد گرم می شوند و دیگر کارایی ندارد.

با لمس کردن درب ماشین، متوجه این داغی می شوید، دلیل قفل شدن درب به دلیل داغ شدن بیش از حد ماشین است، به ماشین لباسشویی استراحت دهید تا خنک شود، سپس در را باز کنید.

ولیکن توجه داشته باشید اگر می خواهید که ماشین لباسشویی شما عمر طولانی تری داشته باشد و مشکلات کمتری در پیش روی شما باشد، بهتر است به طور مداوم و طولانی مدت از ماشین استفاده نکنید.

  • مورد دیگر پیدایش ایراد وجود قفل کودک ماشین لباسشویی که فعال می شود، اگر قفل کودک ماشین لباسشویی به طور عمدی یا اشتباهی فعال شود، ماشین اصلاً کار نمی کند و فقط دکمه پاور کار می کند.

در این یک کد خطا بر روی صفحه نمایش دستگاه نمایش داده می شود و آلارمی برای نشانهٔ فعال شدن قفل کودک است. اگر قفل کودک را باز شود درب ماشین لباسشویی باز شده، روش بازکردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های جدید و قدیمی ال جی کمی با یکدیگر متفاوت است.

آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی
آموزش باز کردن قفل ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در منزل

هر زمان که هر گونه ایرادی را در ماشین لباسشویی خود مشاهده کردید می توانید با کارشناسان تعمیر فوری تماس حاصل کنید تا اقدام به رفع ایراد به وجود آمده بکنند زیرا با ارائه خدمات شان در منزل دیگر نیازی به انتقال دادن ماشین لباسشویی شما به تعمیر گاه نخواهد بود.

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در محل

 تعمیر فوری دارای خدمات تعمیر در محل است و هر زمان که شما اراده بکنید فوراً در محل حضور پیدا کرده و عملیات تعمیرات را در مورد ماشین لباسشویی ال جی شما به اجرا در خواهند آورد.

هزینهٔ تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

هزینه های تعمیرات بستگی به قطعه ایی که خراب شده دارد زیرا هر قطعه کارایی خاص دارد، بنابراین در مرحلهٔ ابتدایی عیب یابی دستگاه باید توسط تعمیر فوری باید صورت بگیرد و در صورت قابلیت تعمیر آن قطعه را تعمیر و در غیر این صورت باید اقدام به تعویض کرد که هزینه های با توجه این خدمات مورد محاسبه قرار می گیرد.

کلام پایانی

ماشین لباسشویی با هر برندی کهباشد احتمال خراب شدنش وجود دارد بنابراین هر زمان که ماشین لباسشویی ال جی شما با اختلال روبرو می شود برای برطرف نمودن ایرادش می توانید با کارشناسان تعمیر فوری ارتباط برقرار کرده تا با ارائه کردن خدمات شان بتوانند معایب به وجود آمده را رفع کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا