تعمیر فر توکار

تعمیر فر توکار ال جی

تعمیر فر توکار ال جی

امروزه دستگاه فر توکار کارایی بسیار در آشپزخانه ها دارد و دارای دو مدل برقی و گازی می باشد، با توجه به شرایط فر برقی می تواند کارایی بهتری نسبت به فر گازی داشته باشد.

کار با این نوع فر راحت تر است، در ضمن فضای کمتری را در بر می گیرد و به خاطر استفاده کردن از یک انرژی دیگر از ایمنی بهتری بر خوردار است و به جای داشتن آتش از حرارت استفاده می کند دارای قطعه ایی به نام المنت می باشد.

برای کنترل دما در دستگاه از دو قطعه ی برد الکترونیکی و سنسور دما استفاده شده است، در هر دو مورد فرها اگر کارایی خود را از دست بدهند و دچار اختلال در عملکردشان بشوند نیازمند تعمیرات فر خواهند بودن که باید توسط کارشناسان متخصص تعمیر فر توکار ال جی این کار صورت بگیرد.

عوامل روشن نشدن فر برقی ال جی

این دستگاه ممکن است در زمان استفاده کردن روشن نشود که باید علت را جویا شد، مواردی مانند خراب شدن المنت، سنسور، مدارهای الکتریکی، برد الکتریکی و فندک در روشن نشدن فر نقش مهمی دارد.

خراب شدن المنت حرارتی که برای تولید حرارت می باشد که در صورت مشاهده کردن ایرادی مانند شکستگی و ترک در المنت باید توسط متخصصین کارشناس تعمیر فر توکار ال جی صورت بگیرد که این قطعه را تعویض و یا تعمیر فرتوکار بکنند.

تعمیر فر توکار ال جی
تعمیر فر توکار ال جی

خراب شدن درب دستگاه فر توکار ال جی

در مواقعی که دستگاه فر توکار دربش خراب بشود و به خوبی بسته نشود، باعث ایجاد نوسان در گرمای تولید شده در دستگاه فر توکار خواهد شد که در این زمان بهتر است که واشر درزگیر را چک کرد.

در صورت خراب شدنش آن را تعویض کرد و یا اینکه پیچ های صفحه شل شده باشد که با سفت کردنش باید مشکل حل بشود و در غیر این صورت شما نیازمند تعمیر فر توکار ال جی افراد ماهر خواهید بود تا دستگاه فر توکار ال جی را بررسی کنند و ایرادش را برطرف نمایند.

خراب شدن سنسور دما در فر توکار ال جی

اگر در فر توکار ال جی متوجه سردی دمای درون دستگاه شدید احتمال دارد به دلیل خراب شدن سنسور دما باشد.

در این دستگاه ها ی پیشرفته قطعه ی ترموستات دمای فر را تنظیم نموده و در نزدیکی المنت قرار دارد و با خراب شدنش بهتر است مقاومت سنسور را بررسی کرده و در صورت آسیب دیدن این قطعه نیازمند تعویض می باشد.

انجام سرویس های دوره ایی دستگاه فر توکار ال جی

دستگاه های فر توکار ال جی همانند دیگر وسایل نیاز به سرویس دارد و با انجام این کار کمتر دچار اختلال در عملکردش می شود و باید با کمک کارشناسان ماهر تعمیر فر توکار ال جی هر چند وقت یکبار عملیات سرویس کردن دستگاه را انجام داد.

با بررسی قطعات این دستگاه، اگر قطعه ایی دچار صدمه ایی شده قبل از اینکه به قطعات دیگر آسیب وارد کند آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

از خراب شدن بی موقع و زود هنگام فر توکار ال جی جلوگیری های لازم را به عمل آورید، این کار باعث بهبود بهتر عملکرد فر توکار و پخت بهتر و همچنین باعث طول عمر بیشتر دستگاه خواهد شد.

 چرا فرتوکار ال جی در زمان استفاده کردن بوی بدی میدهد؟

دستگاه فر توکار ال جی در مواقعی که در روزهای اول استفاده کردن قرار دارد ممکن است که بوی بدی را متوجه بشوید که این بو می تواند به خاطر عایق های پوشاننده باشد که علت وجود بوی بد و سوختگی می تواند باشد ولی به مرور و استفاده کردن از فر توکار این بوی دستگاه از بین خواهد رفت.

خاموش شدن لامپ فر توکار ال جی

در زمان استفاده کردن از این دستگاه احتمال دارد که لامپ درون دستگاه  شل شده باشد و یا اینکه سوخته باشد که در هر دو صورت نیاز به تعویض دارد که این ایراد دستگاه فر توکار ال جی را بتوانید برطرف نمایید.

دلیل خاموش شدن فر توکار ال جی

اگر دستگاه فر توکار ال جی را برای استفاده کردن روشن کردید و در حین کار کردن بعد از چند دقیقه دستگاه فر توکار ال جی خاموش بشود احتمالاً دچار ایراد شده است..

که می تواند موارد مانند خراب شدن ترموستات و یا داغ شدن فر توکار و یا خراب شدن پیلوت و عدم کارکرد نادرست قطعه ی تایمر و… باشد که با کمک گرفتن از افراد حرفه ایی در تعمیرات این دستگاه می توان علت اصلی خراب شدن فر توکار ال جی را متوجه شد و آن را برطرف کرد.

تعمیر فر توکار ال جی
تعمیر فر توکار ال جی

از کار افتادن قطعه ی برد الکترونیکی در دستگاه فر توکار ال جی

همان طور که میدانید قطعه ی برد در این دستگاه به مانند دیگر دستگاه های برقی و… بسیار مهم می باشد و همه ی قطعات برنامه و دستور کار کردنشان را از این قطعه می گیرند.

با خراب شدنش هیچ یک ازاین قطعات کار نخواهد کرد، با آسیب رسیدن به این قطعه و یا وجود نوسانات برقی باعث اختلال در عملکرد این دستگاه می شود و باید این قطعه را تعمیر و یا تعویض کرد.

معایب و مزایای فر توکار گازی ال جی

همان طور که گفتیم این فرهای توکار دارای دو مدل گازی و برقی است که در مدل نوع گازی آن از مزیتش این است که مدت زمان کمتری برای گرم شدن دستگاه وجود دارد و یک محیط مرطوبی برای پخت و پز دارد.

همچنین هزینه ی مصرفی آن به دلیل استفاده از گاز به جای برق کمتر خواهد بود، به مراتی بادوام تر از فرهای برقی است، در فرهای برقی المنت خراب شده ولی در فر های گازی وجود شعله نیاز به این مراقبت ندارد و چنین ایرادی وجود ندارد.

معایب فر های گازی این است که افراد مصرف کننده  از یکنواخت نبودن حرارت برای پخت و پز شکایت دارند و به دلیل پخت و محیط مرطوب مشکلاتی را به وجود آورده و ایمنی کمتری را به خاطر وجود گاز دارد، کنترل دما در این مدل فرها سخت تر است.

به هر حال در زمان استفاده کردن از این دو مدل فر برقی و گازی ممکن است دچار اشکالاتی در عملکردشان بشوند که بهتر است با متخصصین تعمیر فر توکار ال جی در ارتباط باشید تا ایراد را به راحتی برطرف کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا