دسته‌بندی نشده

علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی

از رایج‌ترین مشکلات جاروبرقی‌های ال جی می‌توان به یکسره شدن آن‌ها اشاره کرد. این مشکل ممکن است که حدود چند سال پس از خرید جاروبرقی برای شما به وجود آید و حتی ممکن است جاروبرقی جدید شما با این مشکل مواجه شود. امروزه بسیاری از افراد با مشکل یکسره شدن جاروبرقی ال جی مواجه می‌شوند و می‌توان گفت که این مورد، جزو یکی از مشکلات شایع جاروبرقی‌ها به‌حساب می‌آید. ممکن است که جاروبرقی ال جی شما نیز با این مشکل مواجه شده باشد و بخواهید به تعمیر یکسره شدن جاروبرقی ال جی خود بپردازید. در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

دلیل یکسره شدن جاروبرقی ال جی چیست؟

علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی چیست؟ این جزو یکی از سؤالاتی به‌حساب می‌آید که امروزه ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است. توجه داشته باشید که به‌وجودآمدن این مشکل در جاروبرقی شما همواره می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و ازاین‌رو لازم است تا در ابتدا تمامی علت‌های یکسره شدن جاروبرقی ال جی را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به دلیل اصلی آن برسید. در زیر برخی از دلایل یکسره شدن جاروبرقی ال جی را بررسی خواهیم کرد.

–          پر شدن کیسه جاروبرقی

 پر شدن کیسه جاروبرقی، جزو یکی از مواردی است که می‌تواند منجر به یکسره شدن جاروبرقی شما شود. ممکن است که یکسره شدن جاروبرقی شما نیز به این خاطر به وجود آمده باشد. به همین دلیل، بهتر است که قبل از هر چیزی کیسه جاروبرقی خود را بررسی کنید. در واقع، شما موظف هستید که هر بار پس از استفاده از جاروبرقی خود، کیسه دستگاه را بررسی کنید. اگر کیسه جاروبرقی شما پر شده است، باید آن را تخلیه کنید. ممکن است که با انجام این کار، مشکل یکسره شدن جاروبرقی شما برطرف شود و به حالت طبیعی اولیه باز گردد.

پر شدن کیسه جاروبرقی
پر شدن کیسه جاروبرقی

 

–          استفاده نادرست

اولین و اصلی‌ترین فاکتوری که می‌تواند موجب یکسره شدن و یا نیاز به تعمیر جاروبرقی ال جی شما شود، مربوط به استفاده نادرست و غیر اصولی از دستگاه می‌شود. ممکن است که شما نیز از خود بپرسید که در استفاده از جاروبرقی خود باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم تا با موضوعاتی مانند تعمیر روشن نشدن جاروبرقی ال جی مواجه نشویم؟ اگر تابه‌حال دفترچه جاروبرقی ال جی خود را مطالعه نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک‌بار مطالب ذکر شده در این دفترچه را بررسی کنید؛ زیرا ممکن است که مشکل یکسره شدن جاروبرقی ال جی شما به دلیل استفاده نامناسب از جاروبرقی باشد.

–          خرابی رله جاروبرقی

جاروبرقی‌های جدید ال جی دارای یک قطعه بسیار ظریف و حساس هستند که به آن رله جاروبرقی می‌گویند. این قطعه وظیفه دارد تا جریان برق را در زمان ولتاژ بالا، قطع و یا وصل کند. اگر مدت‌زمان زیادی است که جاروبرقی خود را خریداری کرده‌اید و یا دستگاه خود را به‌صورت مرتب خاموش و روشن می‌کنید، ممکن است که رله آن خراب شده باشد.

خرابی رله دستگاه و یا اختلال در آن می‌تواند باعث شود که جاروبرقی ال جی شما یکسره شود. این مورد نیز جزو یکی دیگر از عواملی به‌حساب می‌آید که در یکسره شدن دستگاه شما نقش دارد. باتوجه‌به اینکه رله جاروبرقی یک قطعه کوچک است، نمی‌توان آن را تعمیر کرد؛ ازاین‌رو لازم است تا آن را در صورت نیاز تعویض کنید.

–          داغ شدن جاروبرقی

 ممکن است که این موضوع از نظر شما چندان مهم نباشد، اما لازم است بدانید که داغ دن جاروبرقی نیز می‌تواند باعث یکسره شدن آن شود. مطمئناً شما نیز شنیده‌اید که اگر از جاروبرقی خود به‌صورت مرتب و بدون استراحت استفاده کنید، مشکلات زیادی برای آن به وجود می‌آید. کاملاً مشخص است که اگر شما از جاروبرقی خود، برای مدت‌زمان طولانی استفاده کنید، دستگاه شما بر اثر فشار زیاد داغ خواهد شد. داغ شدن جاروبرقی موجب یکسره شدن دستگاه شما می‌شود. به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که زمان استفاده از جاروبرقی خود، حتماً و حتماً به آن استراحت دهید تا با مشکل یکسره شدن جاروبرقی ال جی خود مواجه نشوید.

–          کثیف شدن فیلتر

جاروبرقی‌های ال جی به طور معمول دو نوع فیلتر جداگانه دارند که هر یک از این فیلترها یک کار خاص و مهمی را انجام می‌دهند. اگر هریک از این فیلترها دچار کثیفی شوند و یا طول عمر آن‌ها به پایان برسد، با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. اگر مدت‌زمان زیادی است که فیلتر جاروبرقی خود را بررسی نکرده‌اید و جاروبرقی شما یکسره شده است، باید بگوییم که احتمالاً این مشکل از سوی فیلتر دستگاه شما به وجود آمده باشد.

–         خرابی کلید خاموش و روشن

به طور معمول، اکثر ما کلید روشن و خاموش جاروبرقی را با استفاده از انگشت‌های پا فشار می‌دهیم. انجام این کار ممکن است که برای ما راحت و آسان‌تر باشد، اما باید بدانید تکرار این کار باعث یکسره شدن جاروبرقی شما می‌شود. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که کلید پاور دستگاه خود را توسط انگشتان پا فشار می‌دهید، ممکن است که جاروبرقی ال جی شما به همین خاطر یکسره شده باشد. شما با بررسی کلید جاروبرقی خود می‌توانید به این مشکل پی ببرید. اگر کلید دستگاه شما شل شده و مانند گذشته نیست، به‌احتمال زیاد این قطعه از دستگاه شما خراب شده است.

خرابی کلید خاموش و روشن
خرابی کلید خاموش و روشن

 

جمع‌بندی

جاروبرقی‌ها از وسایل برقی بسیار محبوب و کاربردی در منازل هستند. این وسیله نیز همانند بسیاری از وسایل برقی دیگر، در برخی از مواقع دچار مشکل و خرابی می‌شود. یکی از مشکلات رایجی که برای انواع جاروبرقی‌ها به وجود می‌آید، مربوط به یکسره شدن این محصول است. عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند باعث به‌وجودآمدن این مشکل شوند. ازاین‌رو لازم است تا در ابتدا هر یک از دلایل به‌وجودآمدن این مشکل را بررسی کنید و پس از آن به تعمیر روشن نشدن جاروبرقی ال جی بپردازید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا